نشست انسجام اقوام در ولایت ننگرهار برگزار گردید

org_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۱ - ۱۱:۵
خبر

نشست همبستگی اقوام با حضور صدها عالم دینی، بزرگان قومی ومردم عام از سوی یک هیُت بلند رتبه تحت ریاست الحاج ملا عبدالخالق عابد معین جرگه و هماهنگی امور قبایل، وزارت امور سرحدات اقوام وقبایل در ولایت ننگرهار دایر شد، که در این نشست حاجی گل محمد و مسئولین محلی نیز اشتراک نموده بودند.

در آغاز نشست به نمایندگی از اشتراک کنندگان چند تن از عالمان دینی و متنفذین قومی در راجع به حمایت از امارت اسلامی صحبت  نموده افزودند: ما بدیل این نظام را در کشور نداریم، آرامی،  وحدت و اتفاق می خواهیم ، این فریضه مردم می باشد که پایه های این را نظام را مستحکم بسازند.

سپس شیخ حضرت ولی حقانی رئیس جرگه ها در سخنان خویش  گفت، این وجییه مسلمانان است که از سرحدات کشور خود محافظت نمایند و از ملک خویش دفاع کنند، وی تصریح کرد، دفاع از کشور با اتفاق و اتحاد ذات البینی امکان پذیر می باشد واکنون زمینه آن نسبت به هر وقت دیگر مساعد است.
 
در اخیر محترم عابد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل در صحبت های خویش در این محفل گفت: بیست سال کشور در دست اشخاص قرار داشت که آنها بخاطر منافع خود افغانها را در هرگودال می انداختند، اما امروز الله(ج) به افغانها چنان  نظام را داده که در آن هرچیز هر شخص محفوظ می باشد، وی شکست نیروی جهانی را در افغانستان شجاعت افغانها یاد نمود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۱۳:۲۰
Background image

حل اختلافات میان دو خانواده در ولایت میدان وردک

۱۴/۱۰/۱۴۴۵

منازعه میان دو خانواده در ولایت میدان وردک که بخاطر موضوعات خانواده گی به میان امده بود و از سال ها به این سو ادامه داشت، به همکاری ریاست امورسرحدات، اقوام وقبایل، مسئولین. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۲ - ۱۱:۴۸
Background image

دو منازعه میان چندین خانواده در ولایت بلخ به دوستی تبدیل شد

۱۲/۱۰/۱۴۴۵

در نتیجه پادرمیانی ریاست امورسرحدات، اقوام وقبایل ولایت بلخ، بزرگان قومی و عالمان دینی طی  دو نشست جداگانه دو منازعه بوجود آمده بین مردم ولایت نامبرده برسرزمین حل وبه دوستی. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۱ - ۱۹:۴۰
Background image

از لیسه پشتونستان بازدید بعمل آمد

مولوی نیک محمد افغانی رئیس پلان وپالیسی وزارت امورسرحدات، اقوام و قبایل و هیئت همراه شان در حالیکه قاری رحمت الله غازی عمر رئیس امورسرحدات، اقوام و قبایل ولایت ننگرهار نیز حضورداشت از. . .

BACK TO NEWS