نشست انسجام اقوام در ولایت ننگرهار برگزار گردید

org_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۱ - ۱۱:۵
خبر

نشست همبستگی اقوام با حضور صدها عالم دینی، بزرگان قومی ومردم عام از سوی یک هیُت بلند رتبه تحت ریاست الحاج ملا عبدالخالق عابد معین جرگه و هماهنگی امور قبایل، وزارت امور سرحدات اقوام وقبایل در ولایت ننگرهار دایر شد، که در این نشست حاجی گل محمد و مسئولین محلی نیز اشتراک نموده بودند.

در آغاز نشست به نمایندگی از اشتراک کنندگان چند تن از عالمان دینی و متنفذین قومی در راجع به حمایت از امارت اسلامی صحبت  نموده افزودند: ما بدیل این نظام را در کشور نداریم، آرامی،  وحدت و اتفاق می خواهیم ، این فریضه مردم می باشد که پایه های این را نظام را مستحکم بسازند.

سپس شیخ حضرت ولی حقانی رئیس جرگه ها در سخنان خویش  گفت، این وجییه مسلمانان است که از سرحدات کشور خود محافظت نمایند و از ملک خویش دفاع کنند، وی تصریح کرد، دفاع از کشور با اتفاق و اتحاد ذات البینی امکان پذیر می باشد واکنون زمینه آن نسبت به هر وقت دیگر مساعد است.
 
در اخیر محترم عابد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل در صحبت های خویش در این محفل گفت: بیست سال کشور در دست اشخاص قرار داشت که آنها بخاطر منافع خود افغانها را در هرگودال می انداختند، اما امروز الله(ج) به افغانها چنان  نظام را داده که در آن هرچیز هر شخص محفوظ می باشد، وی شکست نیروی جهانی را در افغانستان شجاعت افغانها یاد نمود.

تازه خبرونه

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۹:۴۸
Background image

په کنړ ولایت کې شخړه حل شوه

۱۷\۸\۱۴۴۵ هـ ق

د سرحدونو، قومونو او قبایلو چارو رئیس ښاغلي ملا تحمید الله غازي په کنړ ولایت کې د دوو کورنیو تر منځ رامنځته شوې شخړه حل کړه.

یاده شخړه چې د یوه هلک او جنۍ په سر رامنځته. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۹:۲۱
Background image

له څيړونکوو سره د ورسپارل شويو مسوليتونو د ارزونې په موخه دويمه تعقيبي ناسته ترسره شوه

۱۷\۸\۱۴۴۵ هـ ق

د سرحدونو، قومونو او قبایلو چارو وزارت په مسلکي معینیت کې د تحقیق او مطالعاتو ریاست د څيړونکوو  په گډو هڅو د هېواد په بېلابيلو ولايتونو کې د مختلفو موضوعاتو پر سر د را. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۹:۳
Background image

په هرات ولایت کې د همغږۍ غونډه تر سره شوه

١٧/٨/١٤٤٥ ھ ق

د سرحدونو، قومونو او قبایلو چارو وزارت په هرات ولایت کې له قومونو سره د همغږۍ غونډه ترسره کړه.

په یاده غونډه کې د جرګو او قبایلو چارو د همغږۍ معین الحاج ملا عبد الخالق. . .

BACK TO NEWS