نشست انسجام اقوام در ولایت ننگرهار برگزار گردید

org_admin
Thu, Nov 02 2023 11:05 AM
خبر

نشست همبستگی اقوام با حضور صدها عالم دینی، بزرگان قومی ومردم عام از سوی یک هیُت بلند رتبه تحت ریاست الحاج ملا عبدالخالق عابد معین جرگه و هماهنگی امور قبایل، وزارت امور سرحدات اقوام وقبایل در ولایت ننگرهار دایر شد، که در این نشست حاجی گل محمد و مسئولین محلی نیز اشتراک نموده بودند.

در آغاز نشست به نمایندگی از اشتراک کنندگان چند تن از عالمان دینی و متنفذین قومی در راجع به حمایت از امارت اسلامی صحبت  نموده افزودند: ما بدیل این نظام را در کشور نداریم، آرامی،  وحدت و اتفاق می خواهیم ، این فریضه مردم می باشد که پایه های این را نظام را مستحکم بسازند.

سپس شیخ حضرت ولی حقانی رئیس جرگه ها در سخنان خویش  گفت، این وجییه مسلمانان است که از سرحدات کشور خود محافظت نمایند و از ملک خویش دفاع کنند، وی تصریح کرد، دفاع از کشور با اتفاق و اتحاد ذات البینی امکان پذیر می باشد واکنون زمینه آن نسبت به هر وقت دیگر مساعد است.
 
در اخیر محترم عابد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل در صحبت های خویش در این محفل گفت: بیست سال کشور در دست اشخاص قرار داشت که آنها بخاطر منافع خود افغانها را در هرگودال می انداختند، اما امروز الله(ج) به افغانها چنان  نظام را داده که در آن هرچیز هر شخص محفوظ می باشد، وی شکست نیروی جهانی را در افغانستان شجاعت افغانها یاد نمود.

Latest news

Mon, Mar 18 2024 9:41 AM
Background image

Meeting with officials of a number of Foreign organizations

Sunday 7 Ramadan 1445

Acting Minister of Borders and Tribal Affairs Alhaji Mullah Noorullah Noori met with the officials of UNDP, OCHA, WFP, UNHCR and a number of other organizations. . .

Sun, Mar 10 2024 2:47 PM
Background image

A Large Meeting of People for Strengthening the Islamic Government and National Unity at Level of Southeast Zone

10th March 2024

Ministry of border and tribal affairs held a large meeting for strengthening the Islamic government and national unity at the level of southeast zone,in Paktia province. . .

Thu, Mar 07 2024 3:10 PM
Background image

A Large Meeting of People for Strengthening the Islamic Government and national Unity

7th March 2024

Under the leadership of the high-ranking delegation of the ministry of borders and tribal affairs, a large public meeting was held at the level of the eastern zone in. . .

BACK TO NEWS