با شاگردان لیسه عالی رحمان بابا نشست صورت گرفت

mobta-af
دوشنبه ۱۴۰۲/۳/۸ - ۲۳:۱۴
mobta

 دوشنبه ۹ ذوالقعده الحرام ۱۴۴۴

به اساس فیصله مجلس اداری وزارت امور سرحدات، اقوام وقبایل کمیته که تحت ریاست مفتی شفیع الله ثاقب رئیس دعوت و ارشاد جهت فراهم نمودن محیط مناسب اخلاقی و تعلیمی در مراکز تعلیمی این وزارت توظیف گردیده بود امروز با استادان و شاگردان لیسه رحمان بابا نشستی را برگزار نمودند. محفل با تلاوت قرآن عظیم الشان آغازگردید، سپس محترم مفتی شفیع الله ثاقب رئیس کمیته در روشنی ثقافت اسلامی راجع به ارزش و اهمیت تعلیم و تربیه صحبت نموده گفت: هدف از کسب آموزش شما باید خدمت نمودن به کشور و مردم باشد. محترم ثاقب به متعلمین در مورد زندگی دنیوی و اخروی معلومات همه جانبه ارایه نمود و برای همه ملت مسلمه دعای کامیابی در امتحان اخروی را نمود. هم چنان مولوی نیاز محمد تقی رئیس تفتیش داخلی در این نشست گفت که بعد از تحکیم امارت اسلامی به اثر تغیراتی که در لیسه های مربوطه وزارت به میان آمده مشکلات شاگردان حل گردیده و کدام مشکلی که وجود داشته باشد ان شاءالله به زودی راه حل آن را پیدا می نمایم، وی هم چنین از استادان سپاس گذاری نمود که در تعلیم و تربیه شاگردان زحمت می کشند و متعلمین را به آموزش بهتر تشویق کرد. رئیس و اعضای کمیته دراین نشست پیشنهادات و خواسته های منسوبین لیسه متذکره را استماع نموده و وعده سپردند که مشکلات آنها را با مقام وزارت شریک می سازند. نشست متذکره با دعائیه توسط مولوی عبدالرحمن رحمانی رئیس تعلیم و تربیه پایان یافت.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۷ - ۱۶:۱۷
Background image

برگزاری نشست بزرگ ثبات نظام اسلامی ، وحدت و انسجام مردم در ولایت پنجشیر

چهارشنبه ـ ۱۱/۱/۱۴۴۶

وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل نشست بزرگ مردمی را تحت عنوان ثبات نظام اسلامی، وحدت و انسجام میان مردم را با اشتراک الحاج مولوی محمد علی جان احمد معین جرگه ها و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶ - ۱۹:۳۲
Background image

دو منازعه جداگانه که در ولایت سمنگان میان مردم مشکلات را به وجود آورده بود حل و فصل گردید

دو منازعه در ولایت سمنگان یکی آن در نتیجه حادثه ترافیکی در اثر آن یک تن کشته شده بود و دیگر آن میان دو شخص در اثر برخورد فزیکی به میان امده بود، ازسوی آمریت امور سرحدات، اقوام و قبایل. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

تدویر نشست تحت عنوان ثبات نظام اسلامی، وحدت وانسجام مردم در ولایت لوگر

چهارشنبه ۴ محرم الحرام ۱۴۴۶    
 
الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام و قبایل، مولوی محمد علی جان احمد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل و هیئت همراه شان در جریان سفر. . .

BACK TO NEWS