برگزاری جرگه انسجام و همبستگی اقوام در ولایت پنجشیر

mobta-af
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۹:۳۸
Mobta

چهارشنبه ۱۵ شعبان المعظم ۱۴۴۴

جرگه همبستگی و همدیگر پذیری از سوی معینیت جرگه ها وهماهنگی امور قبایل وزارت امور سرحدات، اقوام وقبایل در شهر بازازک مرکز ولایت پنجشیر برگزار گردید.

در این محفل الحاج ملاعبدالخالق عابد معین جرگه ها و هماهنگی امورقبایل وهیات همراه شان، مولوی محسن هاشمی والی، عالمان دینی، بزرگان و متنذین قومی مرکز و ولسوالی های این ولایت حضور داشتند.

Mobta

در نخست مولوی محسن والی پنجشیر هاشمی وچند تن از عالمان دینی و متنفذین قومی به  هیات بلند رتبه وزارت امورسرحدات، اقوام وقبایل خوش آمدید گفته، درمورد رسیدگی به مشکلات، حل اختلافات قومی و وضعیت اجتماعی اقوام ساکن در ولسوالی های این ولایت معلومات ارایه نمودند وهم چنان یک سلسله مشکلات و نیازمندی های باشندگان ولای پنجشیر را شریک ساخته از هیات خواستند که در حل این مشکلات با آنان همکاری نمایند.

همچنین مولوی نادر سنگین رئیس اسکان کوچی های این وزارت گفت: در بیست سال گذشته افغان ها شهید شدند و مورد اذیت و آزار قرار گرفتند، اما اکنون در زیر چتر یک نظام اسلامی به آرامی زندگی می کنند، وی وفزود که نشست امروزی به منظور استماع صدا  و رسیدگی به مشکلات شما  تدویر گردیده است، این مسئولیت مردم می باشد که از این نظام اسلامی حمایت ودر پهلوی ان ایستاد شوند.

سپس الحاج ملا عبدالخالق عابد معین حرگه های وزارت بیان داشت، درصورت که همه مردم افغانستان  متحد و منسجم باشند هیچ نیروی دنیا نمی تواند به اینجا تجاوز کند، ما وشما با وحدت ملی در میان خود می توانیم از دین، عزت و کشور خویش محافظت نماییم.

وی در ادامه به امنیت داخلی اشاره نموده افزود، که تمام کشورهای جهان نتوانست امنیت را در افغانستان بیاورند، اما امارت اسلامی در مدت زمان کوتاه توانست امنیت افغانستان را تامین کند و به همه  هنجاری ها در کشور نقطه پایان بگذارد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۷ - ۱۶:۱۷
Background image

برگزاری نشست بزرگ ثبات نظام اسلامی ، وحدت و انسجام مردم در ولایت پنجشیر

چهارشنبه ـ ۱۱/۱/۱۴۴۶

وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل نشست بزرگ مردمی را تحت عنوان ثبات نظام اسلامی، وحدت و انسجام میان مردم را با اشتراک الحاج مولوی محمد علی جان احمد معین جرگه ها و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶ - ۱۹:۳۲
Background image

دو منازعه جداگانه که در ولایت سمنگان میان مردم مشکلات را به وجود آورده بود حل و فصل گردید

دو منازعه در ولایت سمنگان یکی آن در نتیجه حادثه ترافیکی در اثر آن یک تن کشته شده بود و دیگر آن میان دو شخص در اثر برخورد فزیکی به میان امده بود، ازسوی آمریت امور سرحدات، اقوام و قبایل. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

تدویر نشست تحت عنوان ثبات نظام اسلامی، وحدت وانسجام مردم در ولایت لوگر

چهارشنبه ۴ محرم الحرام ۱۴۴۶    
 
الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام و قبایل، مولوی محمد علی جان احمد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل و هیئت همراه شان در جریان سفر. . .

BACK TO NEWS