برگزاری جرگه بزرگ مردمی در شهرلشکرگاه مرکز ولایت هلمند

mobta-af
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۰:۳
Mobta

۱۱ رجب المرجب ۱۴۴۴

جرگه بزرگ مردمی از طرف معینیت جرگه های وزارت امور سرحدات، اقوام وقبایل در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند تدویر گردید. این جرگه با حضورالحاج ملانورالله نوری سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام وقبایل، الحاج ملا عبدالخالق عابد معین جرگه ها، هیات معینی شان، مسوولین ولایتی، صدها علمای کرام و برزگان قومی ولسوالی های در تالار کنفرانس های مقام ولایت برگزار گردید. به نمایندگی از مرکز و ولسوالی ها چند تن از عالمان دینی و بزرگان قومی سخنرانی کردند، آنان بعضی مشکلات و خواسته های شان را شریک ساختند. سرپرست وزارت امور‌ سرحدات در این محفل صحبت نمودند. وی گفت:همه مردم افغانستان بخصوص مردم هلمند وحشت وچالش های را دیدند که ما از بیان آن عاجز هستیم.

mobta

از برکت جهاد بود که نظام اسلامی در کشور ما استقرار یافت ، امنیت تامین شده و حقوق هر شخص محفوظ می باشد. محترم نوری افزودند، وزارت امورسرحدات، اقوام وقبایل پل ارتباط میان مردم وحکومت می باشد، این وزارت مشکلات مردم را استماع می نماید و راه حل آن را جستجو می کند، اختلافات قومی را حل وفصل می نماید. ما تا اکنون ۱۷ منازعه قومی را حل نموده ایم از اختلافات ۹۱ ساله نورستان به عنوان مثال یادآوری نمودند. حل منازعه همه اقوام وظیفه ما می باشد. الحاج‌ملا عبدالخالق عابد معین جرگه ها در سخنان خود گفت: این نظام که در نتیجه خون های با ارزش بدست آمده حفاظت از آن برهمه فرض می باشد. با وحدت و همبستگی از نظام حمایت می نمایم.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۱ - ۱۳:۵۸
Background image

منازعه میان دو خانواده در ولایت بلخ حل گردید


۱۲/۱۱/۱۴۴۵

منازعه میان دوخانواده در منقطه تلی گک ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ که یک سال قبل بوجود آمده بود، از سوی ریاست امورسرحدات، اقوام وقبایل آن ولایت در هماهنگی با کمیسیون حل. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۴:۲۶
Background image

با خانواده های سیلاب زده در ولایت تخار کمک صورت گرفت

۱۰/۱۱/۱۴۴۵

در هماهنگی با  وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل و همکاری مالی مؤسسه ( کمک های جرمنی برای اطفال افغان) برای (۱۰۱) خانواده سیلاب زده در ولسوالی چال ولایت تخار ۹ قلم مواد. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۵ - ۱۵:۴۳
Background image

امضای تفاهم نامه با مؤسسه ځلاند افغان

۶/۱۱/۱۴۴۵

مولوی محمد علی جان احمد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل وزارت اموسرحدات، اقوام و قبایل با مؤسسه ځلاند(ZAO) تفاهم نامه همکاری دوجانبه را به امضا رسانید. به اساس این تفاهم. . .

BACK TO NEWS