« ما آن ملت هستیم که از قرن ها به این سو در بالای معادن و خزانه قرار داریم ، اما در فقر، غربت ومحتاجی زندگی می نماییم» بزرگ قومی

mobta_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۶ - ۲۰:۲۴
Mobta

یکشنبه ۲/۳/۱۴۴۵

هیئت بلند رتبه وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل در جریان سفرشان به ولایت های شمالی کشور امروز یکشنبه جرگه بزرگ قومی را در ولایت سمنگان دایر نمودند، در این نشست الحاج ملا نورالله نوری سرپرست این وزارت، الحاج ملا عبدالخالق عابد معین جرگه ها وهماهنگی قبایل ، هیئت همراه شان، عالمان دینی، بزرگان قومی و جوانان مرکز و ولسوالی های آن ولایت حضور داشتند.

در آغاز از متنفذین قومی وعالمان دینی در صحبت های خویش بزرگان امارت اسلامی که مشکلات مردم را استماع می نمایند و راه حل آن را پیدا می کند تشکری نموده گفتند که ما آن ملت هستیم که از قرن ها به این سو در بالای معادن و خزانه قرار داریم ، اما در فقر، غربت و محتاجی زندگی می نماییم، اینکه اکنون همه مردم در زیر یک بیرق متحد وجمع هستند، امنیت درکشور آمده، قسمیکه امارت اسلامی جهت رشد اقتصادی درهر بخش کار را شروع نموده همانگونه برای استخراج قانونی معادن سرعت به خرچ دهند و برای جوانان بیکار ما زمینه کار را مساعد سازند.

Mobta

سپس محترم عابد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل همه گویندگان کلمه توحید را  برادر یکدیگرخوانده افزود که در میان افغانها بعضی مشترکات دیگر برای متحد شدن آنها وجود دارد که باید  همه یک دست باشیم.

در اخیر نشست الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام و قبایل بیان داشت: مردم افغانستان مثل ایمانداری، غیرت، وقار، عزت وشجاعت دارائی صفات عالی بودند که به همین خاطر الله تعالی آنها را برای ماموریت جهاد مقدس جهت حفاظت از دین انتحاب نمود.

محترم نوری افزود که ملت وامارت حیثیت روح وبدن در یک جسد را دارا می باشد. ملت که درشرایط سخت   کمر مجاهدین را بسته نمودند حق دارند که همه خواسته های مشروع انها شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۷ - ۱۶:۱۷
Background image

برگزاری نشست بزرگ ثبات نظام اسلامی ، وحدت و انسجام مردم در ولایت پنجشیر

چهارشنبه ـ ۱۱/۱/۱۴۴۶

وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل نشست بزرگ مردمی را تحت عنوان ثبات نظام اسلامی، وحدت و انسجام میان مردم را با اشتراک الحاج مولوی محمد علی جان احمد معین جرگه ها و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶ - ۱۹:۳۲
Background image

دو منازعه جداگانه که در ولایت سمنگان میان مردم مشکلات را به وجود آورده بود حل و فصل گردید

دو منازعه در ولایت سمنگان یکی آن در نتیجه حادثه ترافیکی در اثر آن یک تن کشته شده بود و دیگر آن میان دو شخص در اثر برخورد فزیکی به میان امده بود، ازسوی آمریت امور سرحدات، اقوام و قبایل. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

تدویر نشست تحت عنوان ثبات نظام اسلامی، وحدت وانسجام مردم در ولایت لوگر

چهارشنبه ۴ محرم الحرام ۱۴۴۶    
 
الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام و قبایل، مولوی محمد علی جان احمد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل و هیئت همراه شان در جریان سفر. . .

BACK TO NEWS