« ما آن ملت هستیم که از قرن ها به این سو در بالای معادن و خزانه قرار داریم ، اما در فقر، غربت ومحتاجی زندگی می نماییم» بزرگ قومی

mobta_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۶ - ۲۰:۲۴
Mobta

یکشنبه ۲/۳/۱۴۴۵

هیئت بلند رتبه وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل در جریان سفرشان به ولایت های شمالی کشور امروز یکشنبه جرگه بزرگ قومی را در ولایت سمنگان دایر نمودند، در این نشست الحاج ملا نورالله نوری سرپرست این وزارت، الحاج ملا عبدالخالق عابد معین جرگه ها وهماهنگی قبایل ، هیئت همراه شان، عالمان دینی، بزرگان قومی و جوانان مرکز و ولسوالی های آن ولایت حضور داشتند.

در آغاز از متنفذین قومی وعالمان دینی در صحبت های خویش بزرگان امارت اسلامی که مشکلات مردم را استماع می نمایند و راه حل آن را پیدا می کند تشکری نموده گفتند که ما آن ملت هستیم که از قرن ها به این سو در بالای معادن و خزانه قرار داریم ، اما در فقر، غربت و محتاجی زندگی می نماییم، اینکه اکنون همه مردم در زیر یک بیرق متحد وجمع هستند، امنیت درکشور آمده، قسمیکه امارت اسلامی جهت رشد اقتصادی درهر بخش کار را شروع نموده همانگونه برای استخراج قانونی معادن سرعت به خرچ دهند و برای جوانان بیکار ما زمینه کار را مساعد سازند.

Mobta

سپس محترم عابد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل همه گویندگان کلمه توحید را  برادر یکدیگرخوانده افزود که در میان افغانها بعضی مشترکات دیگر برای متحد شدن آنها وجود دارد که باید  همه یک دست باشیم.

در اخیر نشست الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام و قبایل بیان داشت: مردم افغانستان مثل ایمانداری، غیرت، وقار، عزت وشجاعت دارائی صفات عالی بودند که به همین خاطر الله تعالی آنها را برای ماموریت جهاد مقدس جهت حفاظت از دین انتحاب نمود.

محترم نوری افزود که ملت وامارت حیثیت روح وبدن در یک جسد را دارا می باشد. ملت که درشرایط سخت   کمر مجاهدین را بسته نمودند حق دارند که همه خواسته های مشروع انها شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۹:۷
Background image
پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۳۰ - ۸:۴۷
Background image

BACK TO NEWS