« آغوش امارت اسلامی مثل مادر سرشار از مهربانی می باشد اکنون کسی از حق تلفی حراس ندارد» (بزرگ قومی هزاره)

mobta_admin
شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۵ - ۲۰:۲۶
Mobta

شنبه اول ربیع الاول ۱۴۴۵

نشست بزرگ مردمی تحت عنوان انسجام و همبستگی اقوام از سوی وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل درشهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ با حضور ملا عبدالخالق عابد معین جرگه ها، هیئت معیتی شان، مسئولین ادارات محلی، علمای کرام، بزرگان قومی و جوانان برگزار گردید. در نخست چند تن از عالمان دینی و متنفذین قومی در این محفل به نمایندگی از دیگران سخنرانی نموده از تامین امنیت سراسری وعملی شدن پروژه های انکشافی در کشور ستایش نموده و آنرا به نفع مردم دانستنه، از ختم جزایر قدرت با آمدن امارت اسلامی در کشور ابرازخرسند نموده افزودند، که آغوش امارت اسلامی مثل مادر سرشار از مهربانی می باشد اکنون کسی از حق تلفی حراس ندارد. سپس شیخ حضرت ولی حقانی رئیس جرگه ها بیان داشت بزرگان امارت اسلامی افغانستان شب و روز خود را برای خدمت مردم صرف نموده اند، دروازه ادارات دولتی هر وقت بروی مردم باز می باشد، هماطوریکه مردم افغانستان در طول بیست سال گذشته برای حفاظت مجاهدین تکالیف را متحمل شدند، اکنون حاکمان حکومت موجوده خدمت به آنان را وظیفه و مسئولیت خویش میدانند. در اخیر الحاج ملا عبدالخالق عابد معین جرگه ها و انسجام امور قبایل. وحدت میان همه اقوام را برای آبادی کشور مهم و با ارزش دانسته گفت بیگانه ها بعد از تجاوز به این خاک درعقب خود یک کشور ویرانه بجا گذاشته و رفتند، وی افزود که برای بازسازی قسمت های ویران شده کشور و بخش های دیگر تلاشها و کارهای انجام شده نشان دهنده تعهد امارت اسلامی برای آبادی کشور می باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۷ - ۱۶:۱۷
Background image

برگزاری نشست بزرگ ثبات نظام اسلامی ، وحدت و انسجام مردم در ولایت پنجشیر

چهارشنبه ـ ۱۱/۱/۱۴۴۶

وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل نشست بزرگ مردمی را تحت عنوان ثبات نظام اسلامی، وحدت و انسجام میان مردم را با اشتراک الحاج مولوی محمد علی جان احمد معین جرگه ها و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶ - ۱۹:۳۲
Background image

دو منازعه جداگانه که در ولایت سمنگان میان مردم مشکلات را به وجود آورده بود حل و فصل گردید

دو منازعه در ولایت سمنگان یکی آن در نتیجه حادثه ترافیکی در اثر آن یک تن کشته شده بود و دیگر آن میان دو شخص در اثر برخورد فزیکی به میان امده بود، ازسوی آمریت امور سرحدات، اقوام و قبایل. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

تدویر نشست تحت عنوان ثبات نظام اسلامی، وحدت وانسجام مردم در ولایت لوگر

چهارشنبه ۴ محرم الحرام ۱۴۴۶    
 
الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام و قبایل، مولوی محمد علی جان احمد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل و هیئت همراه شان در جریان سفر. . .

BACK TO NEWS