در ولایت هرات با بزرگان قومی نشست صورت گرفت

mobta-af
دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۴:۳۲
Mobta

یکشنبه ۲۶ شعبان المعظم ۱۴۴۴

از سوی وزارت امورسرحدات، اقوام وقبایل با نمایندگان ولسوالی ها و متنفذین قومی نشست اتحاد و همبستگی در ولایت هرات برگزار شد.

در این نشست مولوی عبدالرحمن حقانی معین مسلکی وزارت و هیات همراه شان، روسای ادارات ملکی این ولایت، رئیس شورای کوچی ها، بزرگان قومی و علمای کرام  اشتراک نموده بودند.

در ابتدا به نمایندگی از اقوام چند تن صحبت نموده از برگزاری جرگه های انسجام و همبستگی اقوام از جانب این وزارت ابراز سپاس و قدردانی کرده و تدویر چنین نشست ها را برای کم ساختن فاصله میان مردم و حکومت با ارزش دانسته و بر اتفاق و همدیگرپذیری اقوام تاکید ورزیدند. آنان حمایت از امارت اسلامی را وظیفه خود دانستند.

Mobta

در اخیر نشست مولوی عبدالرحمن حقانی معین مسلکی وزارت به همه بزرگان اقوام خوش آمدید گفته، به همکاری حکومت حفاظت از مزرها، حل اختلافات قومی و آرودن همبستگی و انسجام میان اقوام را از وظایف عمده واساسی وزارت یاد نموده افزود: به نصرت خداوند بزرگ و به برکت قربانی های مردم نیروی جهانی را شکست دادیم، کفار می خواستند وحدت ما را از بین ببرند و در اینجا اهداف شوم خود را عملی سازند، اما من اطمینان میدهم که اگر ما متحد شویم هیچ نیروی جهانی جرئت  نمی کند که به کشور ما حمله کند و از خاک کشور ما علیه هیچ کشوری دیگر استفاده نمی شود.

محفل با دعائیه اتحاد وبرادری اقوام خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۱ - ۱۳:۵۸
Background image

منازعه میان دو خانواده در ولایت بلخ حل گردید


۱۲/۱۱/۱۴۴۵

منازعه میان دوخانواده در منقطه تلی گک ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ که یک سال قبل بوجود آمده بود، از سوی ریاست امورسرحدات، اقوام وقبایل آن ولایت در هماهنگی با کمیسیون حل. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۴:۲۶
Background image

با خانواده های سیلاب زده در ولایت تخار کمک صورت گرفت

۱۰/۱۱/۱۴۴۵

در هماهنگی با  وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل و همکاری مالی مؤسسه ( کمک های جرمنی برای اطفال افغان) برای (۱۰۱) خانواده سیلاب زده در ولسوالی چال ولایت تخار ۹ قلم مواد. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۵ - ۱۵:۴۳
Background image

امضای تفاهم نامه با مؤسسه ځلاند افغان

۶/۱۱/۱۴۴۵

مولوی محمد علی جان احمد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل وزارت اموسرحدات، اقوام و قبایل با مؤسسه ځلاند(ZAO) تفاهم نامه همکاری دوجانبه را به امضا رسانید. به اساس این تفاهم. . .

BACK TO NEWS