دیدار سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام وقبایل با شماری از بزرگان، عالمان دینی وجوانان قوم بلوچ

org_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۲:۳۲
خبر

(افغانستان متشکل از اقوام بوده، دارای نظام اسلامی وکشور مستقل و دارایی حریت تحت قیادت یک امیرمی باشد) محترم نورالله نوری

سه شنبه 15 جمادلاول 1445

الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت، امورسرحدات، اقوام و قبایل با شماری از بزرگان، عالمان دینی و جوانان  بلوچ های ولایات مختلف در تالارکنفرانس های این وزارت دیدار نمود.

در این دیدار تعدادی از عالمان دینی، متنفذین قومی و جوانان در صحبت های خویش برحل مشکلات شان در زمینه کاریابی برای جوانان، رشد وتقویه فرهنگ بلوچی و زمین های غصب شده آنان تاکید ورزیده از حمایت شان ازامارت اسلامی اطمینان داده ونقش قوم بلوچ را در قسمت رشد اقتصادی با ارزش خوانده و همکاری با امارت اسلامی در هر بخش را فریضه خود دانستند.

سپس الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام و قبایل افغانستان را متشکل از اقوام یاد نموده افزود که دراینجا اقوام با شهامت امپراتوری های بزرگ را شکست داده اند، حکومت ها را تشکیل داده، و از آن حمایت نموده وبسوی پیروزی سوق داده است.

محترم نوری افزود که در دو سال گذشته نظام از هر لحاظ قوی شده، بخش های ملکی ونظامی فعال و کارها  بصورت عادی جریان دارد و کشور ما در هر بخش بسوی ترقی و پیشرفت گام برمیدارد ، که ان شاء الله افغانستان هر روزنسبت به روزی دیگر بسوی پشرفت روان می باشد. 
در اخیر از سوی بزرگان قوم متذکره از روی رسم وعنعنه افغانی چپن به شانه سرپرست وزیرودستار به سر وی گذاشته شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۹:۴۸
Background image

حل وفصل منازعه در ولایت کنر

۱۴۴۵/۸/۱۶هـ ق

ریاست امور سرحدات، اقوام وقبایل ولایت کنر  اختلافات  میان قوم مومند را طی یک جرگه حل وفصل نمود. 

در این جرگه ملا تحمید الله ( غازی) رئیس امور سرحدات، اقوام وقبایل، علمای. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۹:۳
Background image

برگزاری نشست وحدت و همبستگی در ولایت هرات

۱۴۴۵/۸/۱۷ھ ق


وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل نشست بزرگ مردمی را در ولایت هرات  تحت عنوان استحکام نظام اسلامی و تقویت وحدت ملی دایر نمود .


در این نشست الحاج ملا عبدالخالق عابد  معین. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۴:۲
Background image

دیدار با بزرگان قومی ولایت بادغیس

۱۷\۸\۱۴۴۵  هـ ق

 الحاج  ملا نورالله نوری سر پرست  وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل با شماری ازبزرگان قومی ولسوالی سنگ آتش  ولایت بادغیس ملاقات نمود.

در ابتدا بزرگان قومی  برخی از. . .

BACK TO NEWS