ملاقات بزرگان و محاسن سفیدان اقوم مختلف کوچیها با رئیس امور سرحدات،اقوام و قبایل ولایت لغمان

mobta-af
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۳/۲۴ - ۱۱:۹
Mobta

13/13/1443

محترم قاري رحمت الله (غازي عمر) قبل از ظهر امروز دوشنبه در دفتر کارشان با بزرگان و محاسن سفیدان اقوام مختلف کوچیها دیدار بعمل آوردند.

در آغاز محترم حاجي ملک ګلمیران (دولتزي)، محمد هاشم (دانشیار) ، حاجي صاحب مروت خان و حاجي ظاهر خان به نمایندگی دیگران صحبت نمودند.

آنها مدغم سازی ریاست عمومی کوچیها و وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل را به فال نیک گرفته اظهار خرسندی نمودند.

بزرگان کوچیها وعده سپردند که بخاطر تامین هرچه بیشتر نظم و عدالت همگام با امارت اسلامی افغانستان آمده هرنوع همکاری با ریاست محترم امور سرحدات، اقوام و قبایل ولایت ننگرهار میباشند.

محاسن سفیدان از ریاست امور کوچیهای ولایت ننگرهار خواستند که در توزیع کارت های جدید به ملک ها، اعمار کلنیک های صحی برای کوچیها، زمینه سازی تعلیم و تربیه برای فرزندان کوچیها و دیدار 140 تن از نمایندگان اقوم مختلف کوچیها با والی ولایت ننگرهار با آنها همکاری همه جانبه نماید.

محترم قاری صاحب رحمت الله (غازی عمر) تشریف آوری نمایندگان و بزرگان کوچیها را به ریاست امور سرحدات، اقوم و قبایل ولایت ننگرهار خوش آمدید و خیر مقدم گفته را جع به کلنیک های صحی ثابت و سیار برای کوچی ها همچنان در مورد لیسه عالی پشتونستان به تمام باشندگان کشور به خصوص مردم زون شرق و لیسه عالی عبدالقادر را به فرزندان کوچیها روشنی اندختند.

آقای عمری ریاست امور سرحدات، اقوام وقبایل را خانه مشترک تمام باشندگان ولایت ننگرهار دانسته وعده سپردند که با همکاری مقام محترم وزارت امورسرحدات،اقوام و قبایل به تمام مشکلات و نیازمندیهای کوچیها رسیدگی خواهند نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۹:۷
Background image
پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۳۰ - ۸:۴۷
Background image

BACK TO NEWS