《در نظام های اسلامی امراء خادمین مردم می باشند》 (بزرگ قومی)

mobta-af
پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۳۰ - ۸:۴۷
Mobta

پنجشنبه ۶ ربیع الاول ۱۴۴۵

 الحاج ملا عبدالخالق عابد معین جرگه وهماهنگی امورقبایل وزارت امورسرحدات، اقوام وقبایل وهیئت همراه شان در جریان سفر شان به ولایت های شمالی امروز نشست بزرگ انسجام و همبستگی با اقوام را به اشتراک علمای کرام، محاسین سفیدان، بزرگان قومی و جوانان در شهرفیض آباد مرکز ولایت بدخشان برگزار نمودند.

در نخست چند تن از عالمان دینی و متنفذین قومی در سخنان خویش ضمن اشاره به قربانی های افغانها بخاطر حاکمیت امارت اسلامی بیان داشتتد: مردم افغانستان چهار دهه برای یک افغانستان مستقل که در آن شریعت اسلامی نافذ باشد قربانی داده اند، الحمدالله بعد از پیروزی امارت اسلامی  استقلال، امنیت و نظام شرعی را بدست آوردیم و به آرمان خود  که همانا برقراری نظام اسلامی در کشور بود رسیدیم.

هم چنان آنان از مشکلات شان در قسمت اعمار سرک، معارف، ارایه خدمات صحی وعملی شدن پروژه های انکشافی یادآوری نمود خواستار توجه امارت اسلامی به مشکلات وخواسته های مردم این ولایت شدند.

سپس شیخ حضرت ولی حقانی رئیس جرگه ها راجع به حفاظت و تداوم نظام صحبت کرده گفت، شهیدان انقلاب گذشته مسئولیت خویش را ادا نمودند، آنان با نذر کردن خون و سر خود برای ما استقلال و نظام اسلامی را به ارمغان آوردند، اکنون مسئولیت ما می باشد که برای حفاظت و تدوم این نظام  متوجه مسئولیت های خویش باشیم و بر حمایت از نظام تاکید ورزید.

 الحاج ملا عبدالخالق عابد معین جرگه ها و هماهنگی امور قبایل  در این نشست می گوید، مردم ما در نظام قبلی بیست سال شاهد شعار های گمراه کننده بنام جمهوریت، دیموکراسی، آزادی بیان، حقوق زن و امثال آن بودند.

محترم عابد در ادامه افزود که  اکنون الحمدالله بجای شعار انجام دادن کار ها در عمل از اولویت امارت اسلامی می باشد.

 این نظام اسلامی که به همکاری و خواست مردم در کشور حاکم گردیده،  در آن حقوق مردم  محفوظ ، عدالت تامین و شریعت اسلامی جاری می باشد. منع کشت و تجارت مواد مخدر و عملی نمودن پروژه های اقتصادی و انکشافی ثبوت این ادعای ما می باشد.

در اخیر والی با دستان بزرگان قومی چپن را به شانه های هیئت انداخت و تحایف دیگری که در نظر گرفته شده بود به مهمانان توزیع گردید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۲:۳۲
Background image

دیدار سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام وقبایل با شماری از بزرگان، عالمان دینی وجوانان قوم بلوچ

(افغانستان متشکل از اقوام بوده، دارای نظام اسلامی وکشور مستقل و دارایی حریت تحت قیادت یک امیرمی باشد) محترم نورالله نوری

سه شنبه 15 جمادلاول 1445

الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت،. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۲:۳۰
Background image

دیدار با نمایندگان وبزرگان قومی پامیرها

 

یکشنبه ۱۳جمادی الاول ۱۴۴۵

الحاج ملا نورالله نوری، سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام وقبایل با شماری از بزرگان ومتنفذین قومی پامیربزرگ وکوچک در دفترکاری خویش ملاقات نمودند.
بزرگان قومی. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۰:۲۴
Background image

دیدار با بزرگان و متنفذین قومی  کوچی های ولایت لوگر

 

پنجشنبه ۱۰ جمادی الاول ۱۴۴۵

محترم الحاج محمد اسماعیل غزنوی معین بررسی سرحدات، وزارت امورسرحدات، اقوام وقبایل با شماری از بزرگان ومتنفذین قومی کوچی های ولایت لوگر ملاقات نمودند.

درا. . .

BACK TO NEWS