برگزاری نشست استحکام نظام اسلامی وتقویت وحدت ملی

khoram_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۸:۵۶
خبر

۱۴۴۵/۷/۲۷
نشست بززگ مردمی تحت عنوان استحکام نظام اسلامی و تقویت وحدت ملی  از سوی وزارت امور سرحدات اقوام وقبایل  به سطح  هفت ولایت زون مرکز کابل در خیمه لویه  جرگه دایر گردید. 

در این نشست الحاج مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء، الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت امور سرحدات، اقوام وقبایل، ملا محمد یعقوب  مجاهد سرپرست وزارت دفاع ملی، شیخ محمد خالد حنفی سرپرست وزارت امربالمعروف و نهی عن المنکر و سمع شکایات، شیخ ندامحمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی، مولوی حمد الله نعمانی سرپرست وزارت شهر سازی، معینان این وزارت،  عالمان دینی و متنفذین قومی هفت ولایت زون مرکز کابل حضور داشتند.

الحاج مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء در این نشست بیان داشت جای خوشحالی است که ماو شما مثل گذشته در اختلافات ذات البینی  قرار نداریم، تحت قیادت یک رهبر واحد در زیر چتر نظام اسلامی  زندگی می نماییم، و هیچ وقت ازقدردت خود در مقابل مردم استفاده نمی کنیم.
وی افزود افغانستان متشکل از اقوام مختلف می باشد، امارت اسلامی به تمام اقوام به دیده قدر مینگرد، همه مردم کشور در کسب  آزادی و استقلال کشور سهم داشتند.

شیخ محمد خالد حنفی سرپرست وزارت امربالمعروف و نهی عن المنکر و سمع شکایت گفت: هدف از جهاد خاتمه اشغال،کسب استقلال کشور و برقراری نظام اسلامی در کشور  بود که   این اهداف به نصر الهی بدست آمد.
 محترم حنفی می گوید، مسئولیت رعیت این است که از نظام اسلامی حمایت نماید و در حل چالش ها و مشکلات با نظام همکار باشد.
چند تن ازعالمان دینی و بزرگان قومی به نمایندگی از دیگران در این نشست صحبت نموده از کارکردهای امارت اسلامی در طول  دوسال گذشته ابراز خرسندی کرده ، افزودند که امارت اسلامی در قسمت عملی ساختن پروژه های بزرگ انکشافی و رفاه مردم کارهای مهم و ارزشمندی راد انجام داده است.آنان در ادامه افزودند،  فرزندان این خاک با خون خود از مقدسات و کشور دفاع نمودند که  بعد از مبارزه طولانی نظام اسلامی در کشور حاکم گردید. از جهانیان تقاضاداریم که دوباره افراد تجربه شده و جنگ سالا را بر ما تحمیل نکند.

ملا محمد یعقوب مجاهد سرپرست وزارت  دفاع ملی در مورد اهمیت وحدت ملی گفت، وحدت ملی تنها به شعار نه بلکه  در عمل در اتحاد و اتفاق در کنار هم قرار داشته باشیم. محترم مجاهد در ادامه گفت، به  همه اقوام افغانستان اطمینان میدهم که در نظام اسلامی تفرقه وجود ندارد و قوم وقبیله وسیله برای  شناخت می باشد، همه اقوام ساکن این کشور فرزندان این سرزمین هسنتد.  

در  اخیر الحاج ملا نورالله نوری سرپرست وزارت امور سرحدات، اقوام وقبایل به مهمانان خوش آمدید گفته افزود،  شما مردم  بالای نظام حق دارید که حاکمان این نظام به  دروازه شما بروند و مشکلات شما را استماع نمایند، زیرا شما در طول بیست سال گذشته برای حاکمیت نظام اسلامی و آزادی  کشور در کنار مجاهدین امارت اسلامی قرار داشتید.
محترم نوری افزود، نظام متشکل از مردم است و مردم جزء از نظام می باشد،  همه ما باید مشترکا برای استحکام نظام، تامین وحدت ملی و حفظ ازادی و استقلال  کشور کار کنیم، خدمت به مردم  وجیبه و فریضه  بزرگان  امارت اسلامی است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۹:۴۸
Background image

حل وفصل منازعه در ولایت کنر

۱۴۴۵/۸/۱۶هـ ق

ریاست امور سرحدات، اقوام وقبایل ولایت کنر  اختلافات  میان قوم مومند را طی یک جرگه حل وفصل نمود. 

در این جرگه ملا تحمید الله ( غازی) رئیس امور سرحدات، اقوام وقبایل، علمای. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۹:۳
Background image

برگزاری نشست وحدت و همبستگی در ولایت هرات

۱۴۴۵/۸/۱۷ھ ق


وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل نشست بزرگ مردمی را در ولایت هرات  تحت عنوان استحکام نظام اسلامی و تقویت وحدت ملی دایر نمود .


در این نشست الحاج ملا عبدالخالق عابد  معین. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۴:۲
Background image

دیدار با بزرگان قومی ولایت بادغیس

۱۷\۸\۱۴۴۵  هـ ق

 الحاج  ملا نورالله نوری سر پرست  وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل با شماری ازبزرگان قومی ولسوالی سنگ آتش  ولایت بادغیس ملاقات نمود.

در ابتدا بزرگان قومی  برخی از. . .

BACK TO NEWS